VyprVPN – це популярний VPN-сервіс, створений швейцарською компанією Golden Frog. Цей VPN доклав чимало зусиль, щоб зарекомендувати себе як надійний провайдер і захисник конфіденційності в Інтернеті.
VyprVPN має значну кількість пристойного розміру з 700+ серверами в 70+ місцях у 60+ країнах. Це не тільки Європа і Північна Америка, як ми часто бачимо – VyprVPN має 14 локацій в Азії, 5 на Близькому Сході, 7 у Центральній і Південній Америці, 2 в Африці і 5 в Океанії.
Не можна не відзначити, що ці сервери належать самій компанії і управляються нею. Це свідчить про відсутність залежності від сторонніх веб-хостів, на відміну від більшості конкурентів.
Провайдер також робить кроки щодо підвищення надійності, безпеки та якості обслуговування на основі відгуків клієнтів. Однак чи дійсно VyprVPN входить до числа найкращих?
Pros & Cons
- Безпечні застосунки з широкими можливостями
- Протокол "Хамелеон" дає змогу обійти блокування VPN
- Повна підтримка WireGuard безпосередньо в додатках VPN
- Повністю власна мережа серверів
- Зручні додатки для багатьох пристроїв/платформ
- Базується у Швейцарії з перевіреною політикою відсутності логів
- Висока ціна
- Не розблоковує американський Netflix
- Швидкість нижча за середню
- Проблеми з Kill Switch для Windows
- Немає варіантів оплати криптовалютою
- Менше функцій, ніж у деяких інших провідних VPN
Безпека
VyprVPN захищає вашу конфіденційність за допомогою добре підібраних протоколів і промислового шифрування. Він підтримує AES-256-GCM і SHA384 HMAC за замовчуванням для OpenVPN, а також TLS-ECDHE-RSA-2048 для забезпечення Perfect Forward Secrecy. (Остання технологія забезпечує використання різних ключів для кожного з’єднання, тож навіть якщо зловмисник якимось чином отримає закритий ключ, він зможе отримати доступ до даних тільки в цій конкретній сесії).
WireGuard тепер підтримується на всіх платформах, поряд з OpenVPN і IKEv2. Призначений для користувача протокол Chameleon 2.0 від VyprVPN було покращено, щоб ще краще обходити агресивні блокування VPN (це нова опція в застосунку для iOS, що приємно бачити).
Окремі додатки також мають свої власні технології захисту конфіденційності, включно з опціями захисту від витоків DNS і вбудованими kill switches для зниження ймовірності витоку даних у разі розриву VPN-з’єднання.
Цей сервіс вдало пройшов тест на DNS витоки, оскільки країна нашого перебування під час тесту не була розкрита, але як можна бачити на скріншотах, локація сервера у всіх трьох випадках не збігалася з даними тесту, що досить дивно.
Швидкість
Для досягнення максимально об’єктивних результатів проведеного тесту під час тестування ми обираємо один і той самий сервер на сайті сервісу speedtest, у такий спосіб нівелюючи втрату швидкості через пінг, для можливості розрахувати також потенційну втрату/приріст у випадку з використанням VyprVPN.
Швидкість завантаження даних з мережі у випадку з локацією Великобританія в PrivadoVPN впала на 148%, а завантаження даних в мережу впало на 377%.
З огляду на цифри з цього тесту, можна сказати, що Vypr VPN не зміг вкластися в середні показники втрати швидкості інтернету серед інших ВПН, де відсоток втрати швидкості даних, які отримують і надсилають, має становити від 10 до 20%.
Features
Оскільки ВПН як технологія існує вже давно, то і методів шифрування даних утворилася досить велика кількість.
Багато користувачів віддають перевагу OpenVPN. Це технологія з відкритим вихідним кодом, що означає, що вона була перевірена на наявність потенційних проблем безпеки. Спадкоємцем OpenVPN є WireGuard. Це новий протокол з відкритим вихідним кодом, який тільки почав впроваджуватися в широкі маси, в число яких входить і VyprVPN.
На додаток до WireGuard, VyprVPN підтримує L2TP/IPsec, OpenVPN і власний протокол Chameleon. Усі чотири протоколи доступні на iOS, macOS і Windows. Android не підтримує IPSec, а Linux підтримує тільки OpenVPN – хоча компанія зазначає, що підтримка WireGuard Linux з’явиться найближчим часом.
Лише деякі VPN-сервіси воліють створювати свій власний протокол, але це не так божевільно, як може здатися. У світі шифрування створення нового або запатентованого протоколу – небезпечна гра. Невеликий, непомічений недолік може зробити його абсолютно марним. Але компанія стверджує, що вона використовує “немодифікований 256-бітний протокол OpenVPN для базового шифрування даних”.
256-бітний протокол Chameleon компанії Vypr призначений для обходу сайтів і сервісів, що блокують VPN. Компанія стверджує, що він особливо корисний у таких країнах, як Китай і Росія, де уряд запровадив суворий контроль над доступом в Інтернет.
Незважаючи на те, що VyprVPN має всі доступні протоколи шифрування даних і навіть власний Chameleon протокол для країн із високим рівнем цензури, більшість інших ВПН провайдерів пропонують поглиблений і гнучкіший функціонал з огляду на співвідношення ціни/наданих функцій.
Ціна
Обидва тарифні плани VyprVPN дають вам змогу скористатися технологією Chameleon™, однією з найкращих особливостей VyprVPN. Ви також отримуєте загалом 10 одночасних підключень.
Преміум рівень пропонує необмежену пропускну спроможність і доступ до всіх серверів по всьому світу. Ви можете вибрати між місячним і річним варіантом.
VyprVPN пропонує 30-денну гарантію повернення грошей на свої тарифні плани, тому ви можете спробувати їх без ризику. Ви можете оплачувати послуги за допомогою: кредитних карт, Alipay, Amazon Pay, SEPA і PayPal.
Наразі немає можливості оплати криптовалютами, тому якщо ви особливо дбаєте про збереження конфіденційності, це може стати для вас проблемою.
Стрімінг
Якщо ви купуєте VPN для обходу обмежень на популярних потокових сервісах, таких як Netflix, VyprVPN – не найкращий варіант.
Провайдер працював над великим оновленням свого сервісу потокового мовлення, намагаючись поліпшити доступ VPN до популярних сайтів потокового мовлення в різних частинах світу. Фактично, він пропонує підтримку 45+ потокових бібліотек, що дає вам доступ до незліченної кількості фільмів і телешоу.
Власна технологія Chameleon™ від VyprVPN запобігає Deep Packet Inspection (DPI), що допомагає уникнути гео-обмежень і заборон VPN на популярних сайтах потокового мовлення.
Попри це сервіс не зміг розблокувати BBC Iplayer.
Так само не вдалося отримати доступу до британського каталогу Netflix, і навіть подивитися доступний каталог. Та ж доля очікувала й американський каталог Netflix.
Не дивлячись на відвертий провал з британськими сервісами, Hulu і Disney+ все таки вдалося розблокувати.
Conclusion
VyprVPN не є найшвидшим, найпотужнішим або взагалі найкращим VPN, і це проблема, коли ціни на нього такі високі. Проте додатки прості у використанні, мають більше функцій, ніж більшість інших, і якщо ви можете скористатися протоколом Chameleon, що дає змогу обходити брандмауери, VyprVPN може бути вартий уваги.